Obecná moudrost naznačuje, že je levnější vařit si vlastní jídlo doma, než je jíst v restauraci. Ale jak ekonomika propadá, restaurace rychlého občerstvení trumfují finančními výhodami jejich hodnotových nabídek, z nichž mnohé nabízejí plnění potravin za dolar nebo méně.
Se schopností těchto společností nakupovat jídlo ve velkém množství za mnohem větší slevy, než co můžete získat od slevového kupce, můžete opravdu konkurovat? Podívejme se nyní na pět nejlepších hodnot rychlého občerstvení.
Rozdělit to
Abychom zjistili ceny za porci ingrediencí v těchto položkách rychlého občerstvení, použili jsme jejich průměrné nebo odhadované maloobchodní náklady. Ty se budou lišit v závislosti na tom, kde žijete a kde nakupujete. Náklady na jednotlivé koření byly vyloučeny kvůli jednoduchosti.
Č. 5 KFC: „Snacker“ je jen to
Společnost KFC (NYSE: YUM) uvedla v únoru nabídku hodnot s 10 položkami, ale na rozdíl od některých ostatních řetězců na tomto seznamu pouze tři z hodnotových nabídek spadají pod značku $ 1. Nejlepší hodnotou banda je pravděpodobně Ultimate Cheese KFC Snacker, kuřecí proužky se třemi uncemi, obalené sýrovou omáčkou a salátem na housce s velikostí večeře.
Při 115 gramech je to značně nízká hmotnost ve srovnání s ostatními položkami nabídky hodnot v tomto seznamu, které váží kdekoli od 128 gramů (Taco Bell) do 151 gramů (McDonald's).
Cena za sendvič na KFC: 99 centů
Cena za sendvič doma:
Kuře (připravené doma za $ 3 / libra): 56 centů
-Dinner Roll: 15 centů
- Tato omáčka: 4 centy
-Celkem: 75 centů + koření a doba vaření
Sečteno a podtrženo: Můžete to udělat doma za méně peněz, ale pouze pokud můžete rozbít plukovníkův tajný recept.
Č. 4 Burger King: Kde je sýr?
V Burger King (NYSE: BKC) existuje více než tucet položek nabídky. Whopper Junior, standardní hamburger s 2, 2 oz hovězího masa, je nejvýznamnější položkou, ale na rozdíl od ostatních hamburgerů na tomto seznamu neobsahuje sýr. Podle BeefRetail.org byla průměrná cena běžného mletého hovězího masa od března 2009 2, 44 USD.
Cena za Burger u Burger King: 99 centů (v závislosti na tom, kde žijete)
Cena za Burger doma:
- Maso: 33 centů
-Bun: 25 centů
-Celkem: 58 centů + koření a doba vaření
Sečteno a podtrženo: Pokud si vytvoříte vlastní verzi Junior Whopper, můžete přidat plátek sýra a trochu dalšího masa a stále získat více jídla za $ 1.
Č. 3 Taco Bell: Proč platit více?
Taco Bell (NYSE: YUM) „Proč platit víc?“ Hodnota Menu má některé z nejnižších cen kolem, s 10 produkty ceny za 79, 89 a 99 centů. Toto jídlo inspirované Mexičanem jde o ceny, které můžete vidět, dobře, v Mexiku. Horkou položkou v tomto menu je údajně Cheesy Double Beef Burrito, osmibunský gigant s asi 2, 5 oz kořeněným mletým hovězím masem, sýrovou omáčkou, kořenitou rýží a červenou omáčkou.
Náklady na burtu v Taco Bell: 99 centů
Náklady na Burrito doma:
- Maso: 38 centů
-Tortilla: 25 centů
- Syrová omáčka (připravená, 1/2 unce): ~ 15 centů
- Rýže (za cenu 4 centů za unci a za předpokladu dvou uncí): 8 centů
-Celkem: 86 centů + koření a doba vaření
Sečteno a podtrženo: Pokud si vyrobíte podobnou položku doma, můžete ji snížit, pokud jde o to, abyste se dostali před tuto položku rychlého občerstvení, protože tortilly mohou snadno stát až 40 centů, v závislosti na tom, kde nakupujete. Pokud si vytvoříte vlastní tortilly, můžete si vytvořit podobné burrito za pouhých 60 centů.
Č. 2 McDonald's: Rozpočty to milují
Kultovní dolarové menu Mcdonald's (NYSE: MCD) existuje od roku 2002, a přestože nabízí pouze hrst položek, vypadá jako krádež. Sešívačkou v menu dolaru, kterou byste mohli nazvat „obědem“, jsou McDouble: dvě hamburgerové placičky, jeden plátek sýra, koření a buchta.
Cena za Burger u McDonalds: $ 1
Cena za Burger doma:
- Maso: 49 centů
-Co: 20 centů
-Bun: 25 centů
-Celkem: 94 centů + koření a doba potřebná k jeho vaření
Sečteno a podtrženo: Za předpokladu, že náklady na koření přidají několik centů, můžete vidět, že McDouble je vzrušující dobrá hodnota. (Chcete investovat do akcií McDonald's místo toho, abyste tam jedli? Přečtěte si potopení zubů do zásob restaurace .)
No.1 Wendy's: Je to hodnota
Wendy's (NYSE: WEN) nemá podpisový sendvič, ale vydělává na svých podpisových čtvercových hamburgerových placičkách. Poskytuje však tento řetězec produkt, který je „výhodnější než rychlé občerstvení“ z hlediska hodnoty?
Jedním slovem: ano. Podívejte se na hamburger Double Stack Wendy, jednu z klíčových položek v jeho rozsáhlé nabídce Super Value. To je inzerováno jako 99-cent položky a skládá se ze dvou 1, 78 unce hamburger placičky, plátek sýra a koření.
Cena za Burger u Wendy's: 99 centů
Cena za Burger doma:
- Maso: 54 centů
-Bun: 25 centů
-Co: 20 centů
-Celkem: 99 centů + koření a doba vaření
Sečteno a podtrženo: Jak se ukazuje, Wendy's opravdu nesekává rohy svými podpisovými čtvercovými hamburgery. Pokud najdete místo Wendy, které prodává tuto položku za 99 centů (někteří narazili na cenu až 1, 49 $), potopíte zuby do toho nejlepšího hovězího masa, které můžete získat za méně než dolar.
Mohu vzít vaši objednávku?
Takže zatímco ve většině případů se nemůžete dostat lépe na průjezdní okno než v uličce s potravinami, pokud se budete držet hodnotných položek nabídky, úspory získané převržením vlastních hamburgerů jsou velmi malé, zejména u prvotřídního rychlého občerstvení restaurace jako Wendy's a McDonalds.
Vše záleží na tom, co si ceníte nejvíce. Pokud jsou vaše nejvyšší priority pohodlí a cena, řetězce rychlého občerstvení mohou být nejvýhodnějším způsobem, jak naplnit žaludek. Pokud se obáváte o kvalitu jídla - nebo pasu - tyto levné, plnění rychlého občerstvení nemusí být vaše nejlepší sázka. (Několik tipů, jak ušetřit peníze, viz 22 způsobů, jak bojovat proti rostoucím cenám potravin .)
Sleduj nás na Twitteru
